Czy trzeba jeździć w kasku na motocyklu?

kask motocyklowy

Jazda motocyklem wymaga od nas spełnienia pewnych minimalnych wymogów bezpieczeństwa, które są określone w kodeksie drogowym. W przypadku motocykla bezwzględnym minimum są kaski motocyklowe. Jazda motocyklem bez kasku jest w zasadzie tym samym czym jazda samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W zasadzie można powiedzieć, że jazda bez kasku, jest tym samym w odniesieniu do przepisów drogowych, jednak konsekwencje takiego działania mogą być gorsze.

Po co jeździć w kasku na motor?

Kaski motocyklowe mamy oczywiście różne. Różnią się one od siebie designem, ceną oraz wyposażeniem. Warto powiedzieć raz jeszcze, że jazda bez kasku jest to naprawdę niebezpieczna sprawa. Nawet całkiem niegroźna kolizja na motorze jadąc bez kasku, może skończyć się naprawdę dla nas tragicznie. Warto podkreślić również, że mówiąc motocykl, mamy na myśli również skuter, czy motorower.

Jakie mamy kaski motocyklowe?

kaski motocyklowe

kaski motocyklowe znajdziesz w Moto-Tour

Kaski motocyklowe możemy podzielić na dwie główne grupy, czyli na kaski pełne oraz na półotwarte. Pierwsza kategoria zazwyczaj są to kaski sportowe, które są wykorzystywane przez motocyklistów jeżdżących na tak zwanych ścigaczach. Druga kategoria jest preferowana przez osoby jeżdżące na skuterach, choperach czy motocyklach turystycznych.

Kaski również różnią się od siebie wyposażeniem. Jedne to po prostu zwykłe kaski na motocykl, inne są naszpikowane elektroniką, mają wbudowane radia, łączność radiową lub bluetooth oraz inne bajery. Ważne, aby kask miał certyfikat bezpieczeństwa. Tylko taki gwarantuje nam bezpieczeństwo.