Jak wybrać kaski motocyklowe?

kaski motocyklowe

Kask motocyklowy to podstawowy element wyposażenia każdego motocyklisty. Zabezpiecza głowę przed urazami, chroni przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. 

Po co zakładać kask?

Nieposiadanie kasku podczas jazdy to nie tylko narażanie się na niebezpieczeństwo, ale również ryzyko mandatu. Używanie kasku ratuje życie i zapewnia wysoki komfort jazdy. Minimalizuje hałas, działanie wiatru, piaski, deszczu i innych zanieczyszczeń. Większość modeli posiada możliwość zamocowania interkomu, który umożliwia prowadzenie rozmów z innymi motocyklistami czy słuchanie muzyki. Kaski motocyklowe świetnie się prezentują- można dopasować je do indywidualnego stylu. Mają pozytywny wpływ na wyniki osiągane przez motocyklistów uprawiających jazdę wyczynową i sportową.

Rodzaje kasków motocyklowych

Można wyróżnić kilka rodzajów kasków motocyklowych, w tym takie jak:

  • Integralne. Sprawdzają się do użytkowania na co dzień. Gwarantują wysoki poziom ochrony, a jednocześnie bezpieczeństwa.
  • Szczękowe. Są wyposażone w mechanizm, który umożliwia podnoszenie lub opuszczanie szczęki.
  • Otwarte. Są bardzo lekkie i świetnie wentylowane. Posiadają przeciwsłoneczną blendę, która zapewnia komfortowe warunki jazdy w upalne dni.
  • Offroad. Znajdują zastosowanie do jazdy terenowej. Dobrze absorbują uderzenia. Powinny być użytkowane razem z goglami.
  • Dla dzieci, nastolatków. Dostępne są w mniejszych rozmiarach, często w atrakcyjnych kolorach. 
  • Dla kobiet. Wyróżniają się przede wszystkim kolorystyką. Zachowują te same właściwości.