Jaką odzież motocyklową wybrać?

kombinezon na motor

W momencie, kiedy kupujemy motocykl to musimy mieć odpowiedni ubiór na niego, aby jeździło się na nim wygodniej oraz spełniał on wszystkie swoje zadania. Odzież motocyklowa może być dobrana pod indywidualne preferencje, ale trzeba pamiętać o kilku szczegółach, które ułatwią nam jazdy motocyklem i sprawią, że będzie ona o wiele bardziej wygodna.

Z jakiego materiału powinna być odzież motocyklowa?

Warto przed doborem odpowiedniego ubioru na motocykl zastanowić się z jakiego materiału chcemy mieć nasz kombinezon. Większość motocyklistów na górę ubioru wybiera różne odmiany skóry. Spodnie często są wykonane z tekstylia. Trzeba jednak pamiętać, że odzież motocyklowa nie tylko ma dobrze wyglądać, ale też ma ona nas uchronić przed upadkiem i zmniejszyć jego skutki, dlatego trzeba o tym pamiętać. Chcemy też, aby ten strój był przewiewny oraz wygodny, aby dobrze podróżowało się motocyklem i sprawiało to przyjemność. Często jednak ludzie wybierają materiał wykonania stroju w sposób taki, że sprawdzają, w którym materiale się dobrze czują. Kupując w Moto-Tour mamy pewność że odzież motocyklowa jest dobrej jakości i nie zawiedzie nas w terenie.

Ilu warstwową odzież wybrać?

Kiedy zdecydujemy się na materiał wykonania odzieży motocyklowej to musimy też zdecydować o ilość warstw z jakich będzie składała się odzież. Kiedy krótko podróżujemy to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup odzieży jednowarstwowej, bo w lato nie potrzebujemy zbyt dużo warstw, aby czuć się ciepło na motocyklu. Największą jakość mają kostiumy, które mają trzy warstwy, bo w tych materiałach są liczne wypustki, dzięki czemu jest lepsza przepuszczalność powietrza.