Kiedy powłoka ceramiczna wytrzyma dłużej?

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem samochodu, czy po prostu jeździsz nim regularnie, istnieje prawdopodobieństwo, że zauważyłeś, że wygląd zewnętrzny Twojego samochodu nie jest tak dobry jak kiedyś. Wygląd zewnętrzny samochodu jest przeznaczony do oglądania, więc powinien wyglądać jak najlepiej przez cały czas.

Powłoki ceramiczne mogą być bardzo wytrzymałe

Jednak przy ciągłym kontakcie z żywiołami, zużycie szybko postępuje. Już po kilku tygodniach wystawienia na działanie słońca i deszczu, brud, odciski palców, pot, oleje, a nawet gorące spaliny mogą zacząć niszczyć wykończenie zewnętrzne Twojego samochodu.

Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby temu zapobiec, dzięki czemu nie trzeba się martwić o odnawianie powłok samochodu tak często jak inni właściciele. W tym wpisie przyjrzymy się, jak można przedłużyć żywotność powłoki ceramicznej samochodu, stosując kilka prostych sztuczek.

Żywotność powłok ceramicznych

Najważniejszym sposobem na zapewnienie jak najdłuższej żywotności powłok ceramicznych jest częsta wymiana oleju silnikowego w samochodzie. Wymiana oleju co 3000 mil jest ogólnie przyjętym standardem dla wszystkich producentów samochodów, ale powinieneś zmienić olej częściej, jeśli dużo jeździsz lub mieszkasz w gorącym klimacie.

Najgorszą rzeczą, jaka może się przydarzyć lakierowi samochodu https://autokosmetyk.com/powloki-ceramiczne-i-kwarcowe, jest pokrycie się oleju silnikowego pozostałościami starego oleju. To tworzy reakcję chemiczną między olejem a farbą, co może prowadzić do blaknięcia farby, zarysowania, a nawet wgniecenia w wykończeniu.

Jeśli musisz wymienić olej w swoim samochodzie, pamiętaj o założeniu rękawic, okularów ochronnych i maski. Powinieneś również wymienić swój własny olej, aby uniknąć zanieczyszczenia reszty silnika resztkami oleju.

Pozbądź się nadmiaru wilgoci

Nie wystarczy częsta wymiana oleju. W rzeczywistości pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby upewnić się, że lakier Twojego samochodu przetrwa jak najdłużej, jest zapobieganie kontaktowi wilgoci z lakierem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Twojego samochodu.

Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie lub jazdy samochodem w deszczu, należy zachować osuszacz w samochodzie przez cały czas, aby zapobiec nadmiar wilgoci z coraz wewnątrz samochodu.

Bez kontaktu wilgocią?

Należy również zawsze utrzymywać samochód w czystości wewnątrz i na zewnątrz, aby uniknąć nadmiaru wilgoci gromadzącej się na lakierze. Jeśli mieszkasz w suchym klimacie, powinieneś trzymać wiadro z wodą w samochodzie przez cały czas, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do wnętrza samochodu.

Należy również zachować swój samochód czyste wewnątrz i na zewnątrz, aby uniknąć nadmiaru wilgoci budowania na farbie.