Moto GP Austrii: najlepsze rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Austrii

Austria to mały kraj położony pomiędzy Niemcami a Szwajcarią. Nie ma wiele do zaoferowania, ale to nie przeszkodziło jej stać się jednym z najbardziej pożądanych miejsc na wakacje w Europie. Z malowniczą alpejską scenerią, kosmopolitycznymi miastami, eleganckimi ośrodkami narciarskimi i bogatym dziedzictwem kulturowym, Austria oferuje coś dla każdego. Aby w pełni wykorzystać swój pobyt w Austrii, postaraj się odwiedzić jak najwięcej mniejszych miast. Będziesz mile zaskoczony tym, co znajdziesz! Oto nasze propozycje najlepszych rzeczy do zrobienia w Austrii.

Wiedeń

Wiedeń jest kulturalną stolicą Austrii. Mieszanka starego i nowego, znana jest jako „Florencja Wschodu”. To także miejsce, z którego pochodzi wiele najlepszych potraw w kraju, od pierogów i strudli z południa, po makarony i sznycle z zachodu. Jeśli masz kilka dni w Wiedniu, upewnij się, że zobaczysz Burgtheater i Kunsthistorisches Museum. Burgtheater jest jednym z najlepszych teatrów operowych na świecie, podczas gdy Kunsthistorisches Museum jest jedną z najwspanialszych kolekcji sztuki na świecie. Aby uzyskać coś innego, należy udać się do zewnętrznych dzielnic. Znajdziesz tu dawne rezydencje cesarskie, dzięki którym Wiedeń stał się jednym z najważniejszych miast świata. W Innere Stadt znajduje się również Naschmarkt, który jest obowiązkowym punktem zwiedzania. To tutaj znajduje się największy na świecie targ owocowo-warzywny pod gołym niebem, a także stragany z najróżniejszymi austriackimi potrawami.

Salzburg

Salzburg jest najbardziej zachodnim miastem Austrii, a także jej duchowym domem. Mieszanka średniowiecza i nowoczesności, to piękne miasto z mnóstwem do zobaczenia i zrobienia. Weź udział w legendarnym Jarmarku Bożonarodzeniowym lub wybierz się na narty w zimie. Latem wybierz się do Wąwozu Salzach, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wąwóz jest pełen wodospadów i imponujących naturalnych formacji skalnych. Jeśli lubisz wędrówki, możesz wybrać się na łatwe szlaki, jak również na bardziej wymagające, które doprowadzą Cię do krawędzi wąwozu. Mozart Grapes jest obowiązkowym punktem programu. Nie jest to cel turystyczny, więc jest nieco spokojniejszy niż inne atrakcje. Jest to jednak świetny sposób na zobaczenie Salzburga. Przyjedziesz do winnicy z wycieczką i degustacją. Następnie udacie się do restauracji, gdzie dowiecie się o życiu i muzyce Mozarta oraz zjecie wspólnie posiłek.

Bad Gastein

Bad Gastein to wspaniałe miejsce na relaks. W oddali widać piękne góry, a także jezioro, które jest ulubionym miejscem dla pływaków i żeglarzy. W okresie letnim odbywają się tu różne imprezy, w tym festiwale i koncerty. Świetnym sposobem na zwiedzanie Bad Gastein jest jazda na rowerze. Ścieżki rowerowe prowadzą przez miasto i nad jezioro. Możesz również wypożyczyć rower i pojechać do innych miejsc w okolicy, takich jak Hohe Salve czy zamek Neuschwanstein.

Bregenz

Bregenz to małe miasto nad Jeziorem Bodeńskim, znanym również jako „Jezioro Łabędzie”. Jest to jedno ze wspaniałych miejsc do odwiedzenia w Austrii. Jest znany jako „kulturalna stolica Alp” i łatwo zrozumieć dlaczego. Możesz wybrać się na sztukę do Bregenz Theater lub na koncert do Stadthalle. Znajduje się tu również wiele muzeów, w tym Kunsthalle, w którym prezentowana jest sztuka nowoczesna.

Eigenimberstein

Eigenimberstein to malutkie miasteczko na granicy Austrii i Szwajcarii. Jego najlepszą cechą jest widok na Alpy, które są oszałamiające niezależnie od pory roku. W Eigenimberstein znajdziesz również kilka świetnych miejsc do jedzenia. Jeśli jesteś zainteresowany wędrówkami, upewnij się, że zabrałeś trochę wody, przekąskę i ciepłe ubrania. Szlaki są łatwe, ale w nocy może być chłodno. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą również latarkę.

Feldkirch i Sankt Johann im Pongau

Feldkirch to miasto w południowej Austrii. Jest domem dla malowniczego regionu jezior Salzkammergut, co czyni je wspaniałym miejscem do odwiedzenia. Jest to również świetne miejsce na pobyt, ponieważ słynie z doskonałych win. Istnieje wiele zajęć do zrobienia w Feldkirch, w tym wędrówki po górach, spływy kajakowe po jeziorach lub zwiedzanie wielu zamków w okolicy. Oczywiście, istnieje również wiele rzeczy do zrobienia w Feldkirch, które nie są związane ze zwiedzaniem.

Aplikacja

W dobie innowacji technologicznych miło jest odwiedzić miejsca, które nie zostały przez nie przekształcone. Małe austriackie miasteczka, które znalazły się w tym artykule, są pod tym względem odświeżające. Upewnij się, że odwiedzisz te miejsca i na pewno przywieziesz do domu wspomnienie prostszych czasów.