Rejestratory jazdy: akcesoria motocyklowe dla przezornych

Nowoczesne akcesoria motocyklowe spełnią oczekiwania tych, którzy pragną podnieść poziom bezpieczeństwa podczas pokonywania bliskich oraz odległych tras. Doskonałym przykładem są rejestratory jazdy, dzięki którym można uchronić się przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami drogowymi. Posiadany materiał wideo może stanowić dowód sprawie. Warto pamiętać, że kolizja, czy też wypadek może zdarzyć się każdemu. Nie mamy żadnego wpływu na zachowanie innych kierowców lub pieszych.

Jakość nagrania

Wśród akcesoriów motocyklowych (sprawdź dodatki tutaj) znajdziemy rejestratory o różnorodnych parametrach. Ważne jest to, aby podjęta decyzja była racjonalna. Priorytetem jest to, aby jakość nagrania znajdowała się na optymalnym poziomie. W innym przypadku będzie ono bezużyteczne – często nie można odczytać nawet numeru rejestracyjnego. Dla wymagających rekomendowane są kamery GoPro, które zostały stworzone z myślą o specyficznych warunkach pracy. Ci, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu powinni bliżej przyjrzeć się modelom POV (Point Of View), które są nieco tańsze.

Kamera przód-tył

W samochodach najczęściej stosowane są kamery przód-tył. Mogłoby się wydawać, że w przypadku akcesoriów motocyklowych jest to przesadą. Faktem jest, że taki model nie jest potrzebny do parkowania. Nie można jednak zapomnieć, że kierowcy jednośladów są bardziej narażeni na kolizję. Warto wziąć pod uwagę, że pojazd znajdujący się z tyłu może wjechać w motocykl np. podczas stania w korku.