Rękawice motocyklowe — dlaczego ich potrzebujesz?

rękawice motocyklowe

Trudno wyobrazić sobie drugie tak ekscytujące hobby jak pokonywanie trasy na grzbiecie motocyklu. Problem w tym, że jazda motorem może okazać się równie niebezpieczna, co pasjonująca. Dzieje się tak wtedy, gdy użytkownik pojazdu rezygnuje z odpowiedniego sprzętu ochronnego. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że częścią takiego wyposażenia są rękawiczki. Dlaczego tak się dzieje?

Warunki pogodowe

Pierwsza kwestia dotyczy pogody. Podczas jazdy motocyklem dłonie są narażone na działanie wiatru, słońca, deszczu i śniegu. To właśnie rękawiczki zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi, zapewniając przy tym wygodę i bezpieczeństwo.

Chwyt na kierownicy


Ochrona przed warunkami atmosferycznymi przekłada się bezpośrednio na lepszy chwyt. Mokre, przemarźnięte dłonie ześlizgują się z kierownicy niebezpiecznie łatwo. Jest to szczególnie istotny czynnik w czasie deszczu, kiedy utrzymanie kontroli nad motocyklem może być trudne. Rękawice mogą wówczas pomóc zachować pewny chwyt i poprawić ogólną kontrolę nad pojazdem.

Ochrona w razie wypadku

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że mocne rękawice stanowią swego rodzaju zbroję, które chronią dłonie przed obrażeniami. Rękawice motocyklowe są zwykle wykonane z materiałów takich jak skóra lub wzmocnione materiały syntetyczne, które zmniejszają ryzyko uszkodzenia skóry, a nawet kości.


Nikt nie podda już zatem dyskusji faktu, że rękawice stanowią niezwykle ważny element wyposażenia ochronnego każdego motocyklisty. Zapewniają nie tylko ochronę przed żywiołami, ale też poprawiają chwyt i  zapewniają dodatkową ochronę w razie wypadku.

Rękawice motocyklowe są dostępne do kupienia pod tym linkiem.