Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Bieszczady pomimo tego, że są coraz bardziej popularne, to w dalszym ciągu są terenem chyba najmniej odkrytym w naszym kraju. Z tego to powodu osoby, które są fanami turystyki krajoznawczej w każdej formie, przynajmniej raz w życiu powinny się tam udać. Bieszczady to nie tylko jak się okazuje góry. Mają do zaoferowanie zdecydowanie więcej.

Co można zobaczyć w Bieszczadach?Oczywiście góry to nie wszystko, ale nie można o nich nie wspomnieć. Beskidy Wschodnie zwane Bieszczadami, mają przede wszystkim wspaniałe walory widokowe. Wędrówki górskie w tym paśmie nie należą do łatwych, ale również niekoniecznie zaliczać je trzeba do trudnych. W Bieszczadach mamy sporo wież widokowych, dzięki którym można podziwiać przecudne pejzaże. Jeśli jesteście fanami górskich widoków, to najlepiej w Bieszczady pojechać jesienią. Wówczas ruch turystyczny jest najmniejszy, a widoki najlepsze.

Co warto zobaczyć w Bieszczadach – cerkwie i SolinaWarto również z innych powodów pojechać w Bieszczady Cerkwie są raczej w naszym kraju dość nietypowym widokiem. W Bieszczadach możemy jednak spotkać się nimi zdecydowanie częściej. Dotyczy to zarówno cerkwi położonych na odludziach i opuszczonych, jak i tych, które są aktywnymi ośrodkami kultu.

Warta wspomnienia jest również tama na sztucznym jeziorze Solina. Tama ta jest to największa tama w naszym kraju. Robi na żywo naprawdę niesamowite wrażenie. Jej historia również jest ciekawa, ponieważ sięga swoimi korzeniami jeszcze czasów II Rzeczypospolitej Polskiej.