Maszyna do sportowego i turystycznego wykorzystania

Decydując się na zakup motocykla, należy uzmysłowić sobie swoje potrzeby. Czy maszyna będzie użytkowana w celach turystycznych? A może wybór padnie na szybką, sportową, wyścigową jazdę? Tak, m.in. na takiej podstawie trzeba wybrać jednoślad. Prawdziwa satysfakcja z jazdy – oto na czym zależy wszystkim motocyklistom. Jedną z propozycji, którą już od ponad dwudziestu lat można znaleźć na rynku jest Suzuki sv650s.

Niepozorny, ale dynamiczny motor

Jeżeli ktoś miałby określić ten motor, to na pewno powiedziałby, że jest to maszyna niepozorna. Aczkolwiek – kryje się w niej wielkie serce i duża dynamika. Dzięki temu motor nadaje się idealnie do amatorskich wyścigów. Ze względu na swoją konstrukcję, motocykl wymusza sportową pozycję. Nie odpowiada to tym osobom, które chcą używać jednoślad do jazdy turystycznej. Jak więc widać, są też przeciwnicy, którzy nie są zbyt skorzy do tego, aby zainwestować w tą maszynę. Zdecydowaną zaletą jest niska cena, która spowodowana jest tym, że obecna jest ona na rynku od 1999 roku. Od tej pory pokazały się inne, nieco droższe już maszyny.

Szybkość na drodze

Suzuki sv650s (części dostęne do kupienia pod tym linkiem) to 71 KM przy 9000 obr/min i 64 Nm przy 7200 obr/min. Tak, ale wiele osób zapomina o tym, że tak naprawdę te maksymalne osiągi nie są wcale tak ważne. Trzeba je połączyć z dobrymi umiejętnościami, jeżeli chce się wyciągnąć naprawdę wiele z maszyny. Nie tak łatwo zapanować nad taką dynamiczną maszyną. Należy wykazać się odpowiednią rozwagą, aby motor Suzuki naprawdę dobrze spisywał się na drodze.