Jak wybrać rękawice na motocykl?

rękawice gore tex

Wybór rękawic na motocykl wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Na uznanie zasługuje marka Gore-Tex, która tworzy szereg ciekawych rozwiązań. Rękawice Gore Tex są niezwykle popularne na rynku, a użytkownicy doceniają solidne wykonanie i najlepszą jakość. Jak wybrać rękawice tego typu? O czym pamiętać podczas zakupu?

Rękawice motocyklowe Gore Tex

Zakupu dokonać można w sklepach online, gdzie skorzystamy z doradztwa i szybkiej wysyłki. Bez problemu znajdziemy to, czego szukamy i zamówimy unikalne rękawice na motocykl bez wychodzenia z domu. Rękawice Gore Tex są o tyle ciekawym pomysłem, że bazują na atrakcyjnej cenie i nowoczesnym designie. Dzięki temu dopasujemy je do swoich oczekiwań, dając dłoniom stosowną ochronę w każdych warunkach. 

Rękawice Gore Tex – jaki model wybrać?

Okazuje się, że na rynku znajdziemy kilka rodzajów motocyklowych rękawic. Najpopularniejsze są:

  • Motocyklowe rękawice sportowe – są dostosowane do specyficznych warunków użytkowania. Mają za zadanie zapewniać bezpieczeństwo w razie upadku na twardych powierzchniach. Rozpoznamy je po dużej liczbie ochraniaczy i długim mankiecie.
  • Motocyklowe rękawice turystyczne – bardzo istotny jest tutaj komfort użytkowania. Rękawice Gore Tex zapewnią nam ochronę przed chłodem i deszczem. Mają szersze i krótsze mankiety i bazują na sporej elastyczności. 
  • Motocyklowe rękawice miejskie – dają ochronę podczas jazdy na krótkich odcinkach, gdzie ważne jest zachowanie kompromisu między bezpieczeństwem i wygodą. Zazwyczaj sięgają do nadgarstka i są tworzone z przyjemnych w dotyku materiałów.