Jak założyć pinlock? O czym pamiętać?

jak założyć pinlock

Pinlock w kasku to specjalistyczna wkładka, która zapobiega parowaniu szybki. Okazuje się, że ten produkt jest niezbędny każdemu motocykliście, który chce zadbać o własny komfort. Jak założyć pinlock? Co to jest pinlock w kasku? Czym cechuje się przedmiot tego rodzaju?

Co to jest pinlock w kasku?

Wkładka pinlock jest wykonana z wysokiej jakości materiału, jaki ma za zadanie pochłaniać wilgoć. Mechanizm działania jest bardzo łatwy i przypomina gąbkę. Produkt zapobiega parowaniu na powierzchni wizjera kasku, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Samo założenie pinlocka jest banalnie proste, dlatego każdy motocyklista sobie z tym poradzi. Gdzie kupić pinlock? Producenci oferują szereg ciekawych rozwiązań w sklepach motoryzacyjnych, czy też w sklepach internetowych. W sieci znajdziemy sporo ciekawych opcji. W tym przypadku warto postawić na dobrą jakość i sprawdzoną markę, co da nam pewność prawidłowego działania pinlocka.

Jak założyć pinlock?

Założenie pinlocka bazuje na kilki krokach, jakimi są:

  • precyzyjne wyczyszczenie wizjera,
  • przyłożenie pinlocka do pinu uszczelką do szyby, z jednej strony,
  • nagięcie pinlocka w literę „S” i przyłożenie do drugiego pinu,
  • wyrównanie pinlocka do krawędzi wizjera,
  • dociśnięcie przedmiotu.

Nie zapominajmy także na samym końcu sprawdzić, czy wszystko dobrze przylega do kasku. Prawidłowe działanie pinlocka wiąże się bowiem z odpowiednim zamontowaniem i wentylacją. Ten z pozoru niewielki gadżet może dać bardzo wiele. Przede wszystkim zapewnia nam komfort podczas jazdy.