Odzież termoaktywna X-bionic

Odzież termoaktywna

Odzież termoaktywna, najczęściej spotykana w formie bielizny, służy do odprowadzania potu podczas wysiłku fizycznego. Pot wytwarzany przez osobę uprawiającą sport jest odprowadzany na zewnątrz, dzięki czemu skóra pozostaje w zupełności sucha. Odzież powinna być obcisła i ściśle przylegająca do ciała, aby pot i para wodna były odpowiednio odprowadzane z powierzchni ciała i aby bielizna wypełniała swoje zadanie jak należy.

Ubrania termoaktywne są wyprodukowane z różnych materiałów syntetycznych. Głównie są to poliamid oraz poliester, lecz do produkcji używa się także wełny merynosów, która jest naturalnym materiałem, a także ma właściwości termoregulujące.

Bieliznę termiczną bardzo często zakłada się podczas wysiłku fizycznego, w którym stosowana jest zasada ubioru warstwowego. Najczęściej spotyka się ją w wojsku, podczas pieszych wędrówek w zimowe dni lub do sportów zimowych takich jak narciarstwo czy łyżwiarstwo. Podczas tych czynności ceni się swobodę ruchu oraz wygodę, dlatego bielizna termoaktywna idealnie przylega do ciała, dając pełną swobodę ruchu, a także spełniając swój główny cel, jakim jest odprowadzanie pary wodnej z powierzchni skóry.

Dzięki swoim właściwościom odzież termoaktywna xbionic może być stosowana podczas każdych, nawet tych najbardziej niesprzyjających warunków pogodowych. Producenci, dbając o swoich klientów, przeprowadzają ogromne ilości testów odzieży, aby stworzyć idealną bieliznę termoaktywną, która będzie niezawodna i umili czas każdemu miłośnikowi sportu.

Warto również dodać, iż producenci dbają nie tylko o komfort, ale i zdrowie użytkowników bielizny termoaktywnej. Funkcje odprowadzające wodę chronią przed wychłodzeniem organizmu, natomiast cechy takie jak antyalergiczność czy antybakteryjność produktów, dają sportowcom pewność użytkowania oraz bezpieczeństwo.