Kaski Lazer otwarte czy szczękowe?

Każdy kto planuje zakup pierwszego motocykla powinien jak najszybciej rozejrzeć się za porządnym kaskiem motocyklowym Lazer. Wytrzymały kask jak powszechnie wiadomo jest obowiązkowym wyposażeniem, dlatego też należy zadbać o to, aby był on wykonany z najlepszych materiałów.

Moda na kaski otwarte

Największym zainteresowaniem cieszą się otwarte kaski Lazer, które wyróżniają się tym, że nie posiadają szczęki. Jak sama nawa wskazuje twarz w kaskach otwartych jest odkryta, a osłonę może stanowić wyłącznie dodatkowy wizjer. Kaski motocyklowe Lazer tego typu doskonale nadają się przede wszystkim do jazdy miejskiej. Po kaski otwarte powinny sięgnąć właściciele klasycznych motocyklów albo chopperów. Otwarte kaski Lazer zapewniają większy komfort przede wszystkim w upalne dni. Najlepszym wyborem są kaski z chowaną blendą, które są najlepszą alternatywą dla gogli motocyklowych.

Praktyczne kaski szczękowe

Szczękowe kaski motocyklowe Lazer są idealnym kompromisem pomiędzy kaskami integralnymi i otwartymi. Skorupa kasków szczękowych składa się z dwóch elementów. Sama szczęka zamontowana jest na zawiasie, dzięki czemu można ją w każdej chwili zamknąć. Godne polecenia są kaski, które mogą pochwalić się podwójną homologacją. Tylko w kaskach tego typu będzie można jeździć z otwartą i zamkniętą szczęką. Po kaski tego typu sięgają nie tylko osoby, które jeżdżą po mieście, ale również motocykliści, którzy preferują jazdę turystyczną. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepiej postawić na kaski od renomowanych producentów.