Yamaha R125 – motor idealny, ale nie dla wszystkich

Większość miłośników motocykli rezygnuje z zakupu jednośladów wyposażonych w niewielkie silniki, ze względu na ich estetykę. Niestety, ale większość motocykli z silnikami do 125 cm3 wygląda wyjątkowo kiepsko. Wynika to najczęściej w połączenia masywnej i ostrej linii motocykla z całkowicie niszczącymi proporcje cienkimi oponami.

Ładny motor o niewielkiej mocy

Z tego powodu mogłoby się wydawać, że znalezienie ładnego motoru o niewielkiej mocy graniczy z cudem. Rzeczywistości jest jednak nieco bardziej łaskawa! W sprzedaży odnaleźć można m.in. wywodzący się z Japonii motocykl Yamaha R125. Pomimo silnika o objętości 125cm3 japoński motocykl prezentuje się jak rasowy ścigaczy! Wszystko ze względu na zachowanie proporcji między linią motoru a oponami.

Motocykle dla każdego?

Z pewnością ten motocykl nie spełni oczekiwań wszystkich, ale sprawdzi się doskonale u kierowców oczekujących sportowego wyglądu bez konieczności osiągania zawrotnych prędkości. Dodatkową zaletą tego modelu jest to, że części do Yamaha R125 są bardzo łatwo dostępne. Oznacza to, że w przypadku jakichkolwiek problemów z ukochaną maszyną wystarczy zgłosić się do odpowiedniego punktu serwisowego.

Naprawa, ze względu na łatwy dostęp do części nie powinna zająć zbyt dużo czasu ani też pochłonąć dużych pieniędzy. Mówiąc o zaletach tego motocykla, warto również podkreślić, że nie tylko części są łatwo dostępne. Również różnorodne akcesoria do Yamaha R125 w postaci m.in. naklejek, crash padów, ramek, tablic czy też osłon chłodnicy również są bardzo łatwo dostępne.